sk cz
logo

Infolinka: +420 776 800 070, Po-Pia 10:00-18:00
KATEGÓRIE
OD 40 EUR DOPRAVA ZADARMO, 452 VÝDAJNÝCH MIEST.
Ferrino » Vybavenie » Lezenie » Železo, cepíny

Istiace / zlaňovacie zariadenie Alpine Up

Alpine Up

NAŠA CENA    77.5 EUR
 
BEŽNÁ CENA92.3,-
UŠETRÍTE14.8,- (16%)
DOPRAVAzadarmo
ALPINE UP je najuniverzálnejší istiace / zlaňovacie zariadenie, ktoré kedy bolo vyrobené! Bol vyvinutý najmä pre horolezectvo a je možné ho použiť s polovičnými alebo dvojitými lanami Ø 7,7 - 9 mm, alebo s jedným lanom o priemere 8,9 - 10.5 mm. Umožňuje samoistiace zlaňovanie (jistítko pustíte a stojíte - absolútne bezpečné aj bez použitia Prusík!), Ďalej dva rôzné istiace režimy a súčasne a nezávisle istenie dvoch druholezcov. ALPINE UP je ľahko ovládateľný, intuitívne a bezpečný aj v prípade chyby. ALPINE UP bol navrhnutý a vyrobený v Taliansku.
Parametre
Hmotnost: 180 g

  • ALPINE UP je jediným zariadením na trhu, ktorý umožňuje samoistiace zlaňovanie a istenie v dvoch rôznych režimoch v závislosti od terénu, kde ste:
  • CLICK UP mód - pre športové lezenie kde sú cesty osadené pevnými míľnikmi istiacimi bodmi (borháky, nity)
  • DYNAMIC mód - pre lezenie alpských trás s tradičnými míľnikmi istiacimi bodmi (skoby, friendy atď.).
  • je dodávaný s HMS karabínou CONCEPT SGL, so zvláštnym anodizovanýmotěruvzdorným povrchom. Táto karabína má tiež špeciálne oceľové pierko slúžiace k udržaniu správnej polohy karabíny na sedáku pri istenie a zlaňovanie.
  • UIAA - Patentovaný - Made in Italy

 

Možnosti použitia:

1. Istenie prvolezca - automatické blokovanie

Rovnako ako už známy ClickUP, tak aj AlpineUP Slúži na istenie prvolezca. V prípade pádu sa jistítko automaticky samo zablokuje. Na rozdiel od ClickUPu možno istiť nielen na jednoduchom lane, ale aj na dvojčatách.

Založenie laná vyžaduje trošku cviku. Po niekoľkých Založenie však zvyknete. .

Automatické blokovanie funguje spoľahlivo. Zablokované jistítko nepreklzáva. V zaťaženom stave AlpineUP nemožno odblokovať, to možno len v nezaťaženom stave. Ak je AlpineUP zablokovaný, možno ľahko spustiť prvolezca, bez toho aby došlo k odblokovaniu. Stačí dlaňou jednej ruky zattlačit na telo jistítko, čím sa čiastočne povolí tlak samosverného zovretia. Druhou rukou potom korigujete samotné spustenie.

2. Istenie prvolezca - dynamický režim

V prípade dlhých pádov kedy používame ako postupové istenie friendy, skoby, čoky, kedy automatické blokovanie nie je vhodné. Možno AlpinUP používať ako iné jistítko typu kýblik. Po páde prvolezca sa jistítko nezablokuje a istič muža preklzom laná zmierniť tvrdosť zachyteného pádu

Založenie a doberanie je rovnaké ako v predchádzajúcom odseku. Karabína sa len do jistítko zacvakne v inom otvoru - viď. návod.

3. zlaňovanie

Alpine Up v režime zlanenie prináša revolučnú myšlienku - automatické zablokovanie. Pri zlaňovanie odklopíte na to určenou plastovú páčku a zatlačíte na ňu dlaňou aby sa zablokované lano mohlo preklzávať. Druhou rukou potom regulujete samotné zlaňovanie, obdobne ako na inom jistítko. Keď lano pustíte - či už v prípade nejakého problému, pád kameňa, potreby rozmotať lano, AlpineUP sa okamžite zablokuje a vy zostanete visieť. Vo zlanenie potom môžete pokračovať rovnakým spôsobom. Toto riešenie nahrádza poistné Prusík v prípade zlaňovanie na ôsmom, vedierku, HMSC a pod.

4. istenie a spustenie druholezca

Môžeme istiť dva súčasne lezúci druholezca, alebo istiť dvojčatá.

Založenie laná opäť vyžaduje trošku cviku. Odporúčame si založenie AlpineUPu dobre dopredu nacvičiť!

Art.No.: 2K651BZ

informácie o dostupnosti tovaru na tel: 776 800 070 | email: obchod@ferrino.cz