sk cz
Výhradné zastúpenie pre Česko a Slovensko

+420 776 800 070, Po-Pia 10:00-18:00

Profil firmy a projekty FERRINO

Príbeh talianskej značky Ferrino začal v Toríne v roku 1870, kedy si Cesare Ferrino podal patent na nepremokavé textílie, začal vyrábať stany a nepremokavé obaly, ktoré sa v priebehu niekoľkých rokov stali populárnymi po celom Taliansku.

Rok 1890 bol začiatok dlhoročnej spolupráce s firmou FIAT, ktorej Ferrino dodalo prvé vodeodolné plachty na autá. Ďalšiu kapitolu napísali armádne zákazky na špeciálne stany do poľných nemocníc.

Začiatkom nového storočia, kedy vysoké hory začali lákať prvých horolezcov, prišli pre Ferrino ďalšie výzvy vo vývoji odolných a nepremokavých materiálov. V priebehu 30.a 40. rokov sa tak stany Ferrino stali útočiskom pionierov veľhôr.

Veľký boom zaznamenalo Ferrino s príchodom nového životného štýlu "na ceste" v 60.rokoch, kedy sa stany stali symbolom nezávislosti mladých ľudí.

Spolupráca sa svetoznámym horolezcom Reinholdom Messnerom priniesla prvú kopulovitú konštrukciu stanu a mnoho impulzov v evolúcii do outdoorového vybavenia. Nasmerovala tak Ferrino na cestu prestížneho výrobcu vybavenie do hôr.

Počas týchto rokov sa výrobky Ferrino stali súčasťou neutíchajúcou túžbou človeka prekonať nemožné a objaviť neobjavené.

Dnes Ferrino ponúka kompletný sortiment vybavenia do prírody od oblečenia, cez batohy, spacáky až po rôzne doplnky pre horolezcov, trekkerov, vodákov a všetkých tých, ktorí sú radi vonku.

Podporujeme neobyčajné projekty ľudí, ktorí sa vydali svojou vlastnou cestou:

Siedmu na Majstrovstvách sveta vo fourcrossu, 'šialenú' bikerku a zjazdárku Terezu Votavová.

Lezeckého cesto-tvorcu, reprezentanta a celkovo druhého lezení na obtiažnosť v čeaskom pohári Michala Rožka.

Trabantistov, Česko - Slovensko - Poľského zloženia, ktorí sa po úspešnej expedícii na africkom kontinente vydali naprieč Južnou Amerikou s dvoma Trabantmi, Maluchom a Jawou California s názvom expedície Transtrabat 2012.

Karla Bartáka, ktorý sa pravidelne vydáva putovať ľudoprázdnymi indickými Himalájami, aby tam otestoval novú kolekciu Ferrino.

Petru Šoubovú a jej skialpovú výpravu na najvyššiu horu Iránu, 5671 metrov vysokú sopku Damavand.

Ak je aj pre Teba cieľom cesta, v hlave sa Ti rysuje nápad na jedinečné dobrodružstvo alebo stojíš pred zložitou výzvou a chystáš sa prekonať sám seba, napíš nám na info@ferrino.cz

Radi podporíme aj Tvoj príbeh!

VIAC...

informácie o dostupnosti tovaru na tel: 776 800 070 | email: obchod@ferrino.cz

Poskytujeme výhody a zľavy na karty s vernostným programom Sphere card